Sofra Tuzu Yerine Neden Petra Himalaya Tuzu Tercih Edilmeli ?

Sofra tuzu yerine neden Himalaya tuzu tercih edilmeli?

Eminim sizler de bu sorunun cevabını merak edenlerden birisiniz. Sağlığımız için oldukça faydalı olan Himalaya tuzu, sodyum ve klordan oluşmaktadır, oysa sofra tuzu da dediğimiz rafine tuzun içerisine bunlara ilave olarak titan ve aliminyum gibi zehirli maddeler eklenmekte ve bu maddeler sayesinde tuz beyaz rengini almaktadır. Himalaya tuzunun bileşenlerinden biri olan sodyum iyonunun insan sağlığı üzerinde oldukça önemli bir etkisi vardır. Sodyum iyonu, vücudumuzdaki hücrelere yararlı maddelerin girişi ve zararlı maddelerin çıkışında önemli rol oynayan bir bileşendir. Bundan başka sinirlerimize beyinden gelen uyarıları iletmek gibi bir rolü de vardır.

Himalaya Tuzu

Sofra tuzu yerine neden Himalaya tuzu tercih edilmeli?

Sorusuna  tekrar dönecek olursak, tuz, yalnızca rafine olarak alındığında bedenimiz bunu toksik madde şeklinde algılayıp vücuttan atmak ister çünkü içerisindeki faydalı mineralleri geçmiş olduğu çeşitli işlemler nedeniyle kaybetmiştir, ancak diğer 84 mineralle birlikte alınırsa tam tersi bir durum oluşur. Rafine sofra tuzunun tüketimi yüksek tansiyona, damar sertleşmesi gibi hayatı tehtid eden hastalıklara neden olur. Himalaya tuzu ise bu durumu engeller. Çünkü doğada saf halde bulunur ve içeriğinde sayısız mineral barındırır. Vücudumuzdaki sinir sisteminin işlerliğini destekler ve hücrelerimizde olması gereken iç sıvı dengesini sağlar. Ayrıca vücudumuzun asit- baz dengesini sağladığı gibi, kan basıncımızı düzenler, birikmiş olan toksinlerin ve ağır metallerin atılmasını sağlar.

Sofra tuzu yerine neden Petra Himalaya tuzu tercih edilmeli? Sorusunun yanıtı gördüğünüz gibi son derece açık ve net. İçeriğindeki faydalı minerallerden arındırılıp, üzerine bir de çok çeşitli işlemlerden geçirilerek farklı kimyasalların içine eklendiği tuzu kim kullanmak ister? Elbette hiç kimse. İşte bu yüzden Himalaya tuzu, içerdiği mineraller ve insan vücuduna sayısız faydaları göz önünde bulundurulup tercih edilmelidir.

satin-al

Bu yazı bir advertorial’ dir. Bu haber bültenindeki ürünü kapıda ödeme yöntemi ile 2 dakikada on-line sipariş vererek hemen satın almak için yandaki “Satın Al” butonunu tıklayınız.

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu
WhatsApp Bilgi Hattı