Koenzim Q10 Faydaları Nelerdir? Hangi Dertlere Deva Olur?

Koenzim q10 faydaları nelerdir? Sorusuyla oldukça sık karşılaşmaya başlayınca, konu hakkında yazma gereği duydum. Öncelikle Koenzim q10 in ne olduğuna bir bakalım. Koenzim q10, günümüzde sıkça tercih edilen bir gıda takviyesidir. Yağda çözünen, organik vitamine benzer bir maddedir. Enerji üretiminde oldukça etkili bir rolü vardır. Antioksidandır.

Petra Green Farma Koenzim Q10

Yağda erime özelliği vardır. Vücudumuzda, hücrelerimizde bulunduğu gibi, dışarıdan gıdalar yoluyla da alınması mümkündür.

Hücrelerde enerji oluşturulabilmesi için koenzim q10 e ihtiyaç duyulur. Koenzim q10 faydaları nelerdir?  Koenzim q10, hücrelere enerji taşır, bu sayede de kasların güçlendirilebilmesini sağlar. Her  hücrenin yapısında bulunduğu gibi, özellikle kalp hücrelerinde yoğun olarak bulunur. Bu sebeple de kalp  hastalıkları ve kas hastalıkları ( kas erimesi gibi) olan hastalarda koenzim q 10 seviyelerinin düşük olduğu belirtilir.

Koenzim q10 faydaları nelerdir? Bu enzim hipertansiyon ve kalp rahatsızlıklarına (kalp büyümesi, kalp ritim bozukluğu gibi)  iyi gelir. Ayrıca şeker hastalığının, kolesterolün, Parkinson hastalığının tedavisinde de etkili olduğu saptanmıştır. Antioksidan olduğunu belirtmiştik, bu sayede de yaşlanmayı geciktirici bir etkisi olduğundan da söz etmek mümkün. Serbest radikallerin zararlı etkilerini ortadan kaldırma etkisi vardır.

Yine koenzim q10 faydaları nelerdir ? Sorusuna yanıt olarak; diş eti hastalıklarına iyi geldiği, meme kanseri, Alzheimer hastalıklarının tedavisinde kilit rol oynadığı ispatlanmıştır. Ayrıca Aids, Hiv gibi bağışıklık sistemi hastalıklarında, bağışıklığı güçlendirici etkisi olduğu belirtilen bir enzimdir. Kısırlık sorunu için yardımcı nitelikte bir takviye olduğu çeşitli araştırmalar neticesinde kanıtlanmıştır. Yorgunluk, nefes darlığı ve çarpıntı gibi rahatsızlıkların giderilmesi için hücre içine oksijen alımının artırılmasını sağlayarak kalp kasına olumlu etkide bulunur, dolayısıyla da bu yakınmaların giderilmesinde de yardımcı olur.

Bu yazı bir advertorial’ dir. Bu haber bültenindeki ürünü kapıda ödeme yöntemi ile 2 dakikada on-line sipariş vererek hemen satın almak için “Satın Al” butonunu tıklayınız.satin-al

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu
WhatsApp Bilgi Hattı