Bugünlerde adından sıkça söz ettiren kırmızı ginseng  Kore’de yetiştirilen bir bitkidir. Ve hücre yapılandırıcı özelliği ile bilinir. Yüksek dağ eteklerinde yetiştirilmeye elverişli olan kırmızı ginseng, kırmızı meyve salkımları verir ve kök kısımları da insan figürünün andırır.

Bitkinin hasat edilebilmesi ve kullanıma hazır hale getirilebilmesi için, öncelikle altı yıl sürecek olan yetiştirilme sürecinin tamamlanmasını beklemek gerekiyor. Sonra ise bitkinin sadece kaliteli olan kök kısımları işlenmek üzere alınıyor. Bitkiye yetiştirilmesi esnasında hiçbir şekilde suni gübre ya da ilaç temas ettirilmiyor. Aksi taktirde son derece hassas olan bu bitki çürüme tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor.

kırmızı ginseng faydaları

Son yıllarda kırmızı ginseng ve şifa olduğu hastalıklar tüm dünyaya yayılmış durumdadır. Her aşaması devlet kontrolünde olan (yetiştirilme, işlenme vb.) bir bitki olduğunu belirtmekte fayda var. Bunu yapmaktaki amaçları ise bitkiden maksimum fayda sağlayabilmek. Vaktinden erken hasat edilmesini önlemek. Kırmızı ginseng kökleri işlendikten sonra  çeşitli formlarda (çay, tablet, toz, kapsül vb.)  kullanıcılarına sunuluyor.

Kırmızı ginseng neden bu kadar fazla kullanılmaya başladı? Çünkü, diyabet hastalarına faydalı olduğu kanıtlandı, kan basıncını düzenlediği, radyasyonun etkilerini hafiflettiği, kanser oluşumunu engellediği, halsizliği giderdiği, strese karşı koruma sağlayıp, zihinsel aktiviteleri artırdığı gözlendi. Bunlara ek olarak da en çok ihtiyacımız olan vücudumuzun savunma mekanizmasını yani bağışıklık sistemimizi güçlendirip aktive ettiği bilimsel olarak kanıtlanan kırmızı ginseng, sayısız faydaları bulunan, ‘her eve lazım’ diyebileceğimiz bir bitkidir.

Bu yazı bir advertorial’ dir. Bu haber bültenindeki ürünü kapıda ödeme yöntemi ile 2 dakikada on-line sipariş vererek hemen satın almak için yandaki “Satın Al” butonunu tıklayınız.satin-al

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu