Bebeklerin anne karnındayken beyin gelişimine önemli katkısı olan bir yağ asidi vardır: DHA Beyin dokusunda bol miktarda DHA bulunmaktadır. Beyin gelişimi için DHA son derece önemlidir. Bu nedenle özellikle bebeğin beyin gelişiminin tamamlandığı gebeliğin ilk 3 ayında ve beyin dokusunun çok hızlı büyüdüğü son 3 ayında bebeğin DHA ihtiyacının karşılanması çocukların zeka gelişimlerine önemli katkı sağlamaktadır. Bebek anne karnında çok hızlı büyüdüğü için beyin gelişimi için DHA ihtiyacı yaklaşık 5 kat kadar artmaktadır. Gebelik ve emzirme döneminde omega3 takviyesi alan kadınların çocuklarının IQ seviyeleri almayarılara kıyasla daha yüksek bulunmuş. omega3’ün gebelikte ve emzirme döneminde kullanılmasırıırı örıemiyle ilgili gürıcel birkaç klinik çalışmalar aşağıda özetlenmiştir.

Omega 3 hamilelik gebelik

1) 2014 yılında yapılan çalışmada geç gebelik döneminde alınan omegaB’ün olgun anne sütünü nasıl etkilediği incelenmiştir. Geç gebelik döneminde alınan DHA ve EPA ‘nın doğum sonrası emzirme döneminde oluşan anne sütünün içeriğini olumlu etkilediği ve bu yararlı yağ asitlerinin anne sütündeki miktarının arttığı gösterilmiştir. (Renate Y. Dietary polyunsaturated fatty acids intake during late pregnancy affectsfatty acid composition of mature breast milk. Nature 30 (2014) :685-689)

2) 2014 yılında 4336 annenin incelendiği çalışmada gebelik döneminde alınan omeğa3’Ün çocuk/ordaki davranış bozukluğu riskini azalttığı, konsantrasyon bozukluğunu ve hiperaktivite riskini azalttığı belirtilmiştir. (Eva M. Loomans Maternal Long chain polyunsaturatedfatty acid status during early preğnancy and children ‘s risk of problem behavior at age 5-6 yeras. j Pediatr 2014,’164: 762-768)

Bu yazı bir advertorial’ dir. Bu haber bültenindeki ürünü kapıda ödeme yöntemi ile 2 dakikada on-line sipariş vererek hemen satın almak için “Satın Al” butonunu tıklayınız.satin-al

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu