Günlük hayatın stresiyle boğuşurken, hava kirliliği ve genetik özelliklerimizin de etkili olabildiği, çok önem verdiğimiz cildimizde, aynaya baktığımızda bir gün aniden istenmeyen görüntülere şahit olabiliriz. Tabii ki kırışıklıklardan ve cildimizin eski sıkılığını kaybetmesi durumundan söz ediyoruz.

Tip 2 Kollagen

Her insan gençliğini güzelliğini olabildiğince muhafaza etmek ister. Ve yaşımız ilerledikçe de bu istenmeyen görüntülere çözüm aramaya başlar. Cildin esnekliğini yitirmesi konusundan bahsettiğimizde kollajen nedir ? kollajen ne işe yarar ? ve kollajen faydaları nelerdir ? sorularının cevaplarını da ele almamız gerekir. Çünkü cilt elastikiyetini kaybediyorsa bu cildimizdeki kollajenin azaldığı anlamına gelir.

Kollajen nedir? Kollajen, vücudumuzdaki kıkırdak, kemik, eklem ve lifleri oluşturan proteindir. Hücrelerimizi birbirine bağlama görevi kollajenindir. Cildimizin genç, sağlıklı ve pürüzsüz görünmesini sağlar. Kollajeni, vücudumuzun bir arada kalmasını sağlayan bir yapıştırıcı olarak düşünün. Cildimizin % 75 ini kollajen oluşturur. Her gün vücudumuz kollajen üretir ancak yaşımız ilerledikçe, özellikle 25 yaşından itibaren hücre yenilenmesi de yavaşladığı için azalmaya başlar. Bunun sonucunda da cildimiz esnekliğini sıkılığını kaybetmeye başlar. İşte tam da bu durumda yani kollajenin azalmaya başladığı dönemde yapabileceğimiz en iyi şey cildimize destek adına kollajen seviyesinin korunmasını sağlamak olmalıdır. Bunu için günlük c vitamini alımımızın yeterli olduğundan emin olmalıyız. Aksi takdirde vücudumuzdaki kollajen tabiri caizse yıkıma uğrar ve hızlı bir yaşlanma süreci içine gireriz.

Kollajenin vücut ve cilt sağlığımız adına böylesi öneme sahip olduğunu artık hepimiz biliyoruz, öyleyse yapmamız gereken en iyi şey, vücudumuzdaki kollajen düşüşünü durdurmak adına, ağız yoluyla antioksidanların alımını artırmalı, c vitamini tüketimine dikkat etmeli ve stresten uzak durmalıyız.satin-al

Bu yazı bir advertorial’ dir. Bu haber bültenindeki ürünü kapıda ödeme yöntemi ile 2 dakikada on-line sipariş vererek hemen satın almak için “Satın Al” butonunu tıklayınız.

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu