Tuz, insan vücudu için, dozunda kullanıldığı durumda oldukça faydalıdır.Vücudun asit- baz dengesini koruduğu gibi elektrolit dengesini de sağlar.Öyle ki; gerekli miktarda su tükettiğimiz durumlarda bile, tuz eksikliğinden dolayı vücudumuzdaki su miktarı olması gerekenin altına düşebilir.

Himalaya Tuzu

Tuz antiseptik ve mikrop öldürücü özelliği ile de bilinir.Bu sebeple yiyeceklerin uzun süre muhafaza edilebilmesi için de tuzun bu özelliğinden faydalanılır.Tansiyon hastalarında da düşük tansiyonu dengelemek amacıyla kullanılır.

Peki tuz doğada hangi şekillerde nerelerde bulunur? Hangi formda bulunan tuzun kullanılması daha sağlıklıdır? Tuz doğada çözünmüş olarak, kurumuş iç denizlerin yataklarında ve kaya tuzu şeklinde bulunur.Tuzu zararlı hale getiren sofraya gelinceye kadar geçmiş olduğu işlemlerdir.Bu nedenle işlenmemiş doğada hazır halde bulunan Himalaya Tuzu’nun sofra tuzu olarak tercih edilmesi gerektiğini labaratuvar ortamında yapılmış olan çeşitli çalışmalarla da kanıtlanmış olduğunu görüyoruz.

Petra Himalaya tuzu işlenmemiş ve vücudun mineral kombinasyonuna en yakın olan tuzdur.Bu sebeple sağlıklı tuz dediğimiz zaman kullanılabilecek en iyi alternatif Himalaya Tuzu’dur.

Peki diğer tuzlardan farklı olarak nedir Himalaya Tuzu’nun yararları?

Himalaya tuzu doğada bulunan en saf tuz olarak bilinir ve içeriğinde 84 tane mineral olduğu kanıtlanmıştır. Himalaya tuzunun faydalarına bakacak olursak;

Bronşit, sinüzit, astım gibi rahatsızlıkların tedavisinde kullanılır.Yapılan tuzlu su kürü ile cilt hastalıklarına, göz yanmasına ve kurumasına karşı vücuda içeriden destek olur.

Vücutta biriken toksinlerin atılmasını sağlar, kan basıncını düşürür, diş beyazlatılmasında kullanılır, ayak mantarına ve kulak iltihaplarına karşı da etkilidir.

Sedef hastalığının tedavisinde ve sivilce problemlerinde de kullanılır.Kronik yorgunluğa, baş ve boğaz ağrısına iyi gelen doğanın mucizesi diyebileceğimiz bir üründür.

satin-al

Bu yazı bir advertorial’ dir. Bu haber bültenindeki ürünü kapıda ödeme yöntemi ile 2 dakikada on-line sipariş vererek hemen satın almak için yandaki “Satın Al” butonunu tıklayınız.

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu