Cilt Lekeleri : Kimyasal Peeling mi Fraksiyonel lazer mi yoksa Biorichi Çay Ağacı Merhemi mi ?

Deri üstünde, farklı bölgelerde gelişen pigment bozuklukları cilt lekeleri olarak adlandırılıyor. Ortaya çıkışı, pigmentasyonun yaygınlığı, oluşma süresi ve derinliği farklı nedenlere bağlı olan lekelerin tedavi yöntemleri de bu kriterlere göre değişiyor. Cilt lekelerinin tedavisinde ne zaman kimyasal peeling ne zaman fraksiyonel lazer tedavisi uygulanacağını sizin için araştırdık.

Çay Ağacı Merhemi

Kimyasal peeling mi?

Yüzeysel cilt soyma olarak da bilinen kimyasal peeling yönteminde meyve asitleri kullanılarak cilt lekeleri tedavi edilebiliyor. Bu yöntemde asidin derecesini artırıp azaltarak derin ya da yüzeysel soyma işlemleri yapılıyor. Yüzeysel soyma işleminden sonra cilt yeni bir doku oluşturuyor. Oluşan genç doku cildi gergin, daha az lekeli ve daha iyi bir görünüme sokuyor. Hastanın yaşı, cilt tipi ile vücudunda düzeltme ihtiyacı gördüğü bölgelere göre kimyasal maddenin konsantrasyonu, süresi ve seans sayısı ayarlanıyor.

Kimyasal peeling uygulanan lekelerin başında melasma (gebelik maskesi) geliyor. Kadınların yüzde 30’unda görülen bu sorunun temelinde genetiğin, östrojen hormonunun veya güneşin rolü olabiliyor. Bu kadar çok hamilelik döneminde oluşuyor. Esmer tenli kadınlarda daha sık görülüyor ve elmacık kemiği, alın, burun üstü ile dudak üstü bölgelerinde gelişiyor. Bu lekenin derinliği, oluşum süresi ve büyüklüğü tedavinin başarısını belirliyor. Lentigo (güneş lekeleri) olarak adlandırılan yüzeysel lekeler ise genellikle orta yaş üstü kişilerde melanositlerin artmasıyla oluşuyor. Koyu ya da açık kahverengi olup, düzensiz sınırlar gösteriyor. Bu tip lekelerde kimyasal peeling yarar sağlıyor. Çiller de güneşe maruz kalındığında ufak lekeler olarak ortaya çıkıyor. Kimyasal peeling’ler başarılı sonuçlar verse de güneşin etkisiyle tekrarlayabiliyor.

Fraksiyonel lazer mi ?

Cilt lekelerinin tedavisinde fraksiyonel lazerden de yararlanılıyor. Bu yöntemin en önemli özelliği; cildin üst yüzeyine hasar vermeden, tedaviyi cilt altında gerçekleştirmesi oluyor. Bu sayede cilt üstünde hızlı bir iyileşme görülüyor ve sosyal yaşama kısa sürede dönülüyor. Tedavinin süresi, cilt lekesinin şiddetine ve uygulamanın gücü ile derinlik ayarlarına göre değişiyor. Hamilelik döneminde ortaya çıkan melasma tedavisinde de lazer kullanılabiliyor ancak başarı oranları çok değişken seyrediyor. Deri üzerinde kırmızımsı veya bordo renkli, deriyle aynı bölümde bulunan doğum (damar) lekeleri, farklı büyüklüklerde olabiliyor. Bazen bir nokta kadar küçük, bazen de bütün yüzü kaplayacak kadar büyük görülebiliyor.

Biorichi Çay Ağacı Merhemi mi ?

Son zamanlarda çay ağacı merhemi kullanımı cilt lekelerine karşı artıyor ve başarılı sonuçlar alındığı bildiriliyor.satin-al

Bu yazı bir advertorial’ dir. Bu haber bültenindeki ürünü hemen satın almak için yandaki “Satın Al” butonunu tıklayınız.

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için doktorunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu
WhatsApp Bilgi Hattı