Glukozamin nedir?

Glukozamin kıkırdak koruyucu olarak bilinen osteoartrit (eklem kireçlenmesi) tedavisinde kullanılan eklemlerde doğal olarak bulunan bir maddedir.

Glukozamin ne işe yarar?

Eklemlerimizin rahat hareket emesini, kemiklerin birbirine sürtünmemesini sağlayan kıkırdak dokunun ana bileşenlerinden biri glukozaminlerdir. Eklemlerimizin yapısında bulunan kıkırdak doku yaşlandıkça ve osteoartrit gibi hastalıklar meydana geldikçe aşınmaya ve bozulmaya başlar. Glukozamin, kıkırdak oluşumu ve tamirinin devam ettirilmesinde önemli role sahiptir.green farma glukozamin kondroitin

Glukozaminin Osteoartrit ( eklem kireçlenmesi ) tedavisinde nasıl bir fayda sağlar?
Osteoartrit (OA), eklem kıkırdağı ve kemikte yıkım ve tamir olayları arasındaki normal dengenin bozulması sonucu gelişen bir hastalıktır. Yıkılan ve bozulan kıkırdağın tamir edilmesi ve yenilenmesi yapılamamaktadır. Klinik olarak eklemde ağrı, hassasiyet, hareketlerde kısıtlılık, ödem gelişir.
Glukozamin türevlerinin osteoartritte semptomatik bulguları azaltıcı rollerinin olduğu konusunda 30 yıl öncesinde de çalışmalar mevcuttur.

• Glukozaminin kıkırdak metabolizması üzerinde olumlu etkileri mevcuttur.satin-al
• Kıkırdak oluşumu ve tamirini devam ettirilmesinde önemli role sahiptir
• Glukozamin yaşlanma ile ortaya çıkan eklem harabiyeti ve osteoartritte belirtilerin giderilmesinde ve ağrının azaltılmasında etkilidir.

 

Bu yazı bir advertorial’ dir. Bu haber bültenindeki ürünü hemen satın almak için Burayı ya da yandaki “Satın Al” butonunu tıklayınız.

Lütfen Dikkat! : Bu sitede yer alan haber bültenleri, Avrupa Birliğinde yetkili kurumlardan onaylı sağlıklı yaşam ürünlerini de içermektedir ve haber amaçlıdır. Tanı ve tedavi için dokturunuza başvurunuz. İlgili yasa ve reklam yönetmelik kurallarına uyularak bu sitede endikasyon ve hastalık adı belirterek besin destek ürünleriyle ilgili tanıtım yapılmamaktadır. Konuk uzman yazarlarımız tarafından yazılmış olabilecek bu prensibe aykırı içeriği lütfen İletişim sayfasını kullanarak bize bildiriniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu