Bebeklerin bir kısmı saçsız doğar. Bazı bebeklerde ise ikinci ayda başın özellikle arka kısmındaki saçlarda tamamen dökülme olabilir. Bu durum çoğu annenin düşündüğü gibi bebeğin başım çarşafa sürtmesi ile ilgili değildir. Asıl neden, bebeğin anne karnında manız kaldığı yüksek seviyedeki hormon düzeylerinin doğumla birlikte aniden düşmesidir.

Bebek Saç Bakımı

Bebeklerin saçlı derileri hassastır. Büyüklerin kullandıkları şampuanlan kullanamazlar. Büyükler için olan şampuanlar, bebeklerde saçh deride kızarıklık, pullanma, kaşıntı ve iyileşmeyen yaralara yol açabilir.

Kaldı ki, bebeklerin her yıkanmada şampuana ihtiyaçları da yoktur.Haftada bir kez şampuanlamak yeterlidir. Bebekler için seçilecek şampuanların bebeklerin ciltlerindeki
koruyucu lipid tabakayı bozmaması gerekir. Bebekler için üretilen şampuanların içeriğinde paraben. phytalat ve phenoxyethanol gibi koruyucu maddeler ve parfüm de bulunmamalıdır.

İçeriği organik olan sertifikalı bebek şampuanlan kullanılabilir. Bu şampuanların PH değerleri nötrdür.

Bebeklerin hassas cildini tahriş etmezler. Sabun ve deterjan içermediklerinden çok köpürmezler, rahatça durulanır ve göz yakmazlar.

Bazı bebeklerin saç derilerinde yağlı yapışık kabuklar mevcuttur. Buna halk arasında “konak’’ denmektedir. Bunlar yağ bezlerinin farklı çalışması sebebiyle oluşurlar ve kalıcı değillerdir.Banyo öncesinde zeytinyağı ile kabuklar yumuşatılıp kaldırılabilir. Banyo sırasında konak tedavisi için uygun şampuan kullanılması yerinde olur.

Saçları Kazıtmak,Saçı Güçlendirmez…

Bebeklerin ilk saç kesimleri genellikle 1 yaş civarında yapılır.Saçların kazıtılması,yeni gelecek saçların daha kuvvetli çıkmasını sağlamaz. Bebeğin terlemesine neden olmayacak şekilde saç kesimi yapılması, kız bebeklerin saçlarım toplarken gergin bir şekilde değil gevşek olarak bağlanması önemlidir. Çok çekilen saçlar özellikle kulak yarılarından dökülecektir.

İlk saç kesiminde bebeğin korkmaması önemlidir, yoksa her saç kesimi ebeveynler için zorlu bir süreç olacaktır.

Organik bebe şampuanı ya da bebek ürünlerine ihtiyacınız varsa hemen Burayı tıklayarak kapıda ödeme yöntemi ile sipariş verebilirsiniz.

Bu sayfadaki ürünü indirimli fiyattan satın alabilir, dilerseniz üye olup satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey ilk önce üye olmak. Petra üyeliği ücretsizdir. Periyodik ürün alma zorunluluğu yoktur. Dilediğiniz zaman ürün alırsınız, üyeliğiniz daima devam eder.

0
Aşağıdaki Formu Doldurun (Sadece 1 dakikanızı alır)
0
Şifreniz Cep Telefonunuza SMS olarak gelsin
0
%40 İndirimli alışverişe Kapıda Ödeme ya da Kredi Kartı seçeneği ile hemen başlayın !
Üyelik Formu